AKNE SKARI VE STRİA TEDAVİSİ

Akne Skarı ve Stria Tedavisi

Kliniğimize, cilt tedavileri konusunda genellikle; akne, akne izleri, güneş lekeleri, çiller, melazma, stria (çatlaklar), hemanjiom, jilet izleri, genişlemiş gözenekler, kılcal damar genişlemeleri ya da cilt yenileme ve gençleştirme gibi estetik uygulamalar nedeniyle başvurulmaktadır.

Medikal Peeling : Normalde cildimiz 28 günde bir yenilenir. Hava kirliliği, stres, östrojenin azalması, güneşin olumsuz etkileri nedeniyle bu yenilenme 40 güne kadar uzar. Cilt matlaşır, soluklaşır, lekelenme ve kırışıklıklar oluşur. Glikolik asit peeling solüsyonları kullanılarak cildin hasarlı üst tabakası atılır. Bu yenilenme süreci sonunda cilt fizyolojik yenilenme süresi olan 28 güne tekrar kavuşur.
Cilt nemlenir, yenilenir ve parlar. Lekelerin rengi açılır.

PRP : Az miktarda alınan kanınızın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen trombosit (platelet) yönünden z zenginleştirilmiş plazmanın tekrar mikroenjeksiyonla cildinize geri verilmesi işlemidir. PRP uygulandığı bölgede büyüme faktörlerini uyarıp cildin yenilenmesine yardımcı olur.Yüz bölgesindeki ince ve derin kırışıklıklar, göz ve dudak çevresi kırışıklıkları, sivilce ve yara izleri, genişlemiş gözenekler, ciltteki ton farklılıkları, lekeler, saç dökülmeleri, çatlaklar, kol altı ve bacak içi gevşekliği tedavisinde, gıdı, el üstü gençleştirme tedavilerinde güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Derma terapi (Dermaroller) : Döner başlıklı bir cihaz yardımıyla ciltte mikrokanallar açılır. Daha sonra açılan mikrokanallardan; cildin alt tabakalarına gidecek şekilde tedavi edici serumlar uygulanır. Bu yöntemle cildin üst deri tabakası atılır ve hızlı bir yenilenme gözlenir.
PRP ve Dermaroller kombine uygulaması : Akne izlerinde, skar izlerinde, stria (deri çatlakları) tedavisinde dermaroller uygulaması ve devamında da PRP yapıldığında hızlı bir iyileşme süreci yaşanır.

Dolgu uygulaması : Estetik dolgu uygulamaları, zamanla oluşan doku kayıplarına bağlı, kırışık ve çökmelerin olduğu bölgelere, skar izlerine ya da genel olarak cilt elemanlarının azalması durumunda tüm cilt altına yapılan bir uygulamadır. Cildi dolgunlaştırır, düzgün görünmesini ve nemli kalmasını sağlar. Soruna yönelik farklı dolgu maddeleri kullanılır.

HEMEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Randevu Alın

HIZLI RANDEVU

NEDEN DR. RASİME ERKAN?

cildiniz için & size özel