İĞNELİ  EPİLASYON

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon 100 yılı aşkın süredir uygulanan; ince sarı ve beyaz kıllarda etkili olan en eski epilasyon yöntemidir.

Bu yöntemde özel, ince ve yumuşak bir iğne ile kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır.

Her kılın 3 dönemi vardır. Bu dönemler “Anagen”, “Katagen”, “Telogen” dönemleridir. İğneli epilasyonda bu dönemler son derece önemlidir. Kılların aktif olduğu “Anagen” dönem en uygun dönemdir.Bu dönemi yakalayabilmek için işlemin belli periyotlarda tekrar edilmesi gerekir.

Uygulanacak seans sayısı, tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir. Uygulama sırasında ağrı duyulmaz, hafif bir ısı hissedilir.

İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir.

Uykusuz, yorgun ve karın açken, grip gibi rahatsızlıklarda iğneli epilasyon yaptırılmamalıdır. Bu dönemlerde vücut hassas olduğu için acı hissi verebilir.

Kulak, kaş, alın bölgelerine uygulama yapılmaz. Varisli hastalar, kalp pili kullananlara, ödem olan kişilere, şeker hastalarına, hamilelere, HIV + bireylere kesinlikle uygulama yapılmaz.

HEMEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Randevu Alın

HIZLI RANDEVU

NEDEN DR. RASİME ERKAN?

cildiniz için & size özel